Wycieczka do gospodarstwa w Czarnowie

W poniedziałek 9 maja oraz piątek 13 maja klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2b wraz z wychowawcami pojechały do Czarnowa. Jest tam gospodarstwo agroturystyczne. Dzieci zobaczyły i pogłaskały zwierzęta: kozę, owcę, świnkę wietnamską, króliki. Słuchały ciekawostek o kaczkach biegusach, kurach, bażantach. Obejrzały film  o tym,  jak powstaje chleb i zobaczyły piec do wypieku chleba. Jednak największą atrakcją były zabawy na łące. Pani Małgosia uplotła dla chętnych dzieci wianki. Chłopcy rozegrali mecz i prowadzili ciekawe obserwacje przyrodnicze. Z wielkim apetytem wszyscy posilili się kiełbaskami z grilla i domowym pieczywem. Szkoda, że nasza wycieczka trwała tylko 8 godzin, bo wszyscy chętnie zastalibyśmy tam na cały weekend.