ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

21 marca to pierwszy dzień wiosny, a także Światowy Dzień Zespołu Downa. W tym roku międzynarodowa akcja ,,Dzień kolorowej skarpetki zagościła również w naszej szkole.

Data 21 marca nie jest przypadkowa – osoby z tą chorobą w 21 parze chromosomów mają trzy chromosomy zamiast dwóch. Kolorowym symbolem tego dnia jest założenie skarpetek nie do pary (kolorowe skarpety, koniecznie nie do pary to symbol zespołu Downa – symbol niedopasowanych chromosomów).

W tym dniu pragniemy pokazać, że różni nas od nich tak niewiele, jeden niepasujący, zbędny chromosom – tak jak nasza dodatkowa, niepasująca skarpetka.

Społeczność SP 222 przyłączając się do ogólnoświatowej  akcji miała w tym dniu ubrane kolorowe skarpetki nie od pary. Kolorowe skarpetki były wyrazem radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

Budzenie świadomości, tolerancji, empatii i zrozumienia drugiego człowieka powinno kształtować się już od najmłodszych lat. Jedno jest pewne – dzisiaj pobiliśmy rekord  w ilości kolorowych skarpetek w naszej szkole.