Prowadzone w świetlicy zajęcia:
- wzbogacają wiedzę, rozwijają zainteresowania,
- zaspakajają ciekawość świata
- rozwijają umiejętności manualne, wzbogacają ekspresję twórczą
- kształtują umiejętności muzyczne, ruchowo – taneczne
- zwiększają sprawność fizyczną
- wzbogacają wiedzę o przyrodzie
- rozwijają umiejętności matematyczne
- relaksują, odprężają
okładka mojej ulubionej książki - konkurs plastyczny
W minionym tygodniu na świetlicy odbył się konkurs plastyczny Okładka mojej ulubionej książki.
Uczniowie klas I – III mieli możliwość zaprezentowania swoich uzdolnień plastycznych. Zadanie konkursowe polegało na stworzeniu okładki dowolną techniką. Każde z dzieci starało się, aby jego okładka wyróżniała się na tle pozostałych. Otrzymaliśmy wiele ciekawych, pomysłowych i twórczych prac. Jury po długich naradach nagrodziło dyplomem oraz upominkiem następujące prace:
I miejsce Nikodem G.
II miejsce Anna J.
III miejsce Hanna C.
Wyróżnione:
Stanisław K.
Pola K.
Wiktor F.
Magdalena S.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ! Dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom konkursu.
WIELKANOC W ŚWIETLICY
Nasza świetlica jest już w pełni gotowa na Święta Wielkanocne. Nasi uczniowie wzięli udział w dzielnicowym konkursie plastycznym „Stroik Wielkanocny”.
Do międzyszkolnej rywalizacji zostały wyłonione najlepsze 4 prace. Wyniki konkursu poznamy w połowie kwietnia.
Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia w postaci dyplomu i drobnego upominku. Ponadto na tablicach zagościły prace plastyczne ukazujące oznaki Wielkanocy.
Prace wykonały klasy 1a, 1b, 1c oraz 2a, 2c, 4c pod okiem nauczycielek- Pani Marty Szulc oraz Pani Aleksandy Tomaszon
W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH
W minionym tygodniu w naszej świetlicy temat zdrowia i sportu był na pierwszym planie. Dzieci dowiedziały się czemu te dwa pojęcia idą ze sobą w parze.
Uczniowie klasy 2a, dzięki grze planszowej „Piramida Żywienia” dowiedziały się jakie produkty są najlepsze dla naszego organizmu. Ponadto uczniowie klasy 1b wykonali pracę plastyczną – „Medale”.
Oprócz tego wszyscy podopieczni świetlicy śpiewali piosenki „Witaminki” oraz „Ruch, ruch, ruch”. Nie zabrakło również zabaw na świeżym powietrzu.
wachlarze
„Wachlarze z kwiatami, będą w wiosnę z nami. W lato się przydadzą, ochłody dodadzą.” Prace wykonane przez uczniów z klasy 2c.
Wychowawca świetlicy Aleksandra Tomaszon

powitanie wiosny
W minionym tygodniu z radością powitaliśmy długo oczekiwaną kalendarzową wiosnę. W zielony poniedziałek chętne dzieci ubrały się w kolorze zielonym. Nie zabrakło śpiewu wiosennych piosenek, rozmów o zmianach w przyrodzie, wiosennych zagadek, a na tablicach zagościły prace plastyczne ukazujące piękno nowej pory roku. Prace wykonała klasa 3b.
Wychowawca: Ewa Gosiewska
Pierwsze zwiastuny wiosny
W życiu świetlicy szkolnej miniony tydzień upłynął pod hasłem wiosennych kwiatów wykonanych m.in przez klasy 1a i 2c. Dzięki nim w pełni poczuliśmy nadchodzącą wiosnę. Uczniowie klasy 2c malowali pąki kwiatów na drzewie, wykorzystując patyczki kosmetyczne, wyszło uroczo.
Wychowawcy: Marzena Mioduszewska, Aleksandra Tomaszon
piszemy wiersze,bajki
poznawania ciekawych tekstów literackich oraz tworzenia na ich podstawie prac plastycznych, zabaw dydaktycznych oraz autorskich utworów. Uczniowie Ib pod opieką p. Marzeny Mioduszewskiej napisali opowiadanie „Na tropie wiosny”, do którego dodatkowo stworzyli ilustracje. Poniżej można zapoznać się z jego treścią. Świetną zabawą dla dzieci był Quiz muzyczny – „Jaka to bajka?”, gdzie mogły usłyszeć dobrze im znane utwory z ulubionych bajek. Nie obyło się również bez śpiewania i tańczenia.
ZAJĘCIA O KOTACH
Podczas zajęć organizowanych w świetlicy szkolnej uczniowie zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia kotów domowych, dowiedzieli się w jaki sposób prawidłowo karmić zwierzęta. Wychowawczynie świetlicy czytały dzieciom wierszyki, zapoznały uczniów z opowiadaniami oraz przysłowiami o kotach. Dzieci wzięły aktywny udział w zabawach ruchowych takich jak: Koci grzbiet, Gdzie jest kotek? Uczniowie poznali piosenki, których głównym bohaterem jest kot.
Przyszła do nas Pani Jesień
Pożegnaliśmy już porę długich, słonecznych, letnich dni. Zawitała u nas jesień.
Wraz z z jej przybyciem na tablicach w sali świetlicowej klas I pojawiły się kolorowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych uczniów, ukazujące piękno i bogactwo nowej pory roku.
Marzena Mioduszewska

Czysty świat wokół nas
Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata 2021 przypadł w tym roku w weekend 17-19.09.
Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas 4 wymyślali hasła, których celem był wzrost świadomości ekologicznej. Może któreś wyjątkowo Wam się podoba i zainspiruje do podjęcia konkretnych działań?
Adela Koźlińska

Witaj szkoło, witaj świetlico!
Czas beztroskiego wakacyjnego wypoczynku już za nami. Wszyscy pełni energii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i chętnie stawiamy czoło nowym wyzwaniom.
Dzieci z klasy 1b uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały już pierwsze prace plastyczne, stanowiące dekorację sali.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy oraz nieustającej pogody ducha.
Marzena Mioduszewska

Święto Mam
Dzień Matki to wyjątkowe święto, które obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na świecie. Dzień Matki to święto, które swymi korzeniami sięga nawet starożytności. Wówczas kultem otaczano Boginię Matkę, która często była utożsamiana z Ziemią symbolizującą płodność i urodzaj.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy przygotowali dla swoich mam laurki i drobne upominki.
Klasa 2c z p. Katarzyną Marzec wykonała broszki z filcu.

Gry podwórkowe
Kiedyś do zabawy dzieci nie potrzebowały specjalistycznego sprzętu. Wystarczył kawałek przestrzeni, czasami patyk, kreda, skakanka, albo zwykły kamyk, który stawał się tym niezwykłym towarzyszem zabaw.
Na naszym świetlicowym boisku wraz z nastaniem wiosny i radosnym powrotem do szkoły po lockdownie pojawiły się tradycyjne gry i zabawy podwórkowe. Poszły w ruch gumy, skakanki, piłki, badminton czy kreda. Ile przy tym radości najlepiej wiedzą wszyscy, którzy dołączyli do zabawy.
Zapraszamy do galerii zdjęć.
Anna Gajewska

Majowa łąka
Jakie kolory dominują na majowej łące? Czy można malować nie mając specjalistycznych narzędzi? Ile kolorów powstanie, gdy bedziemy ze sobą mieszać dwa lub trzy kolory?.
Klasa 1c sprawdziła wszystko bardzo dokładnie tworząc prace plastyczne „Wiosenne dmuchawce”. Fotorelacja z zajęć i zdjęcia prac w Galerii zdjęć.
Anna Gajewska

Świątecznie i wiosennie
Wiosenno – wielkanocny nastrój udzielił się także nam i pomimo kapryśnej aury i pandemicznych obostrzeń udało się stworzyć wspólne dzieło.
Inne prace o tematyce świątecznej i wielkanocnej w wykonaniu uczniów korzystających z opieki świetlicy podczas edukacji zdalnej można podziwiać w Galerii zdjęć.
Marzena Mioduszewska i Katarzyna Marzec

Pierwsze zwiastuny wiosny
Marzec to pora, gdy wszystko powoli powraca do życia i budzi się z zimowej otuliny. Trawa robi się coraz bardziej zielona, niedługo zakwitną pierwsze pąki na drzewach, a srogi mróz zastępują coraz cieplejsze i dłuższe dni. W tej pozytywnej aurze uczniowie z klasy 1b poznali, jakie są pierwsze zwiastuny wiosny. Dowiedzieli się, jakie kwiaty są pod ochroną, jakie ptaki wracają w nasze strony oraz, które zwierzęta powoli budzą się z zimowego snu. Dzieci wykonały pracę plastyczną ukazującą przebiśniegi, czyli kwiaty charakterystyczne dla tej pory roku.
Marta Szulc

Śpiewamy i gramy wiersze Jana Brzechwy

Przy muzyce
Aktywne słuchanie muzyki w świetlicy z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów muzycznych oraz ruchu.
Bożena Krakowska

Koty wieczorową porą
W ubiegłym tygodniu wychowankowie świetlicy z klasy 3c poznali bliżej popularne zwierzęta, a mianowicie koty. Dowiedzieli się kiedy i dlaczego jest obchodzone Święto Kota. Poznali różne ciekawostki na temat życia kotów, oraz to, że koty mogą żyć w różnych środowiskach, nawet w środowisku wodnym. Omówione zostały zarówno nasze domowe pupile, jak i koty dzikie żyjące na wolności. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne wykonane kredkami pastelowymi, które ozdobiły tablicę na szkolnym korytarzu.
Katarzyna Wojnikiewicz
