Zajęcia tematyczne

Prowadzone w świetlicy zajęcia:

• wzbogacają wiedzę, rozwijają zainteresowania,
  • zaspakajają ciekawość świata
  • rozwijają umiejętności manualne, wzbogacają ekspresję twórczą
  • kształtują umiejętności muzyczne, ruchowo – taneczne
  • zwiększają sprawność fizyczną
  • wzbogacają wiedzę o przyrodzie
  • rozwijają umiejętności matematyczne
  • relaksują, odprężają

Przyszła do nas Pani Jesień

Pożegnaliśmy już porę długich, słonecznych, letnich dni. Zawitała u nas jesień.

Wraz z z jej przybyciem na tablicach w sali świetlicowej klas I pojawiły się kolorowe prace plastyczne wykonane przez najmłodszych uczniów, ukazujące piękno i bogactwo nowej pory roku.
Marzena Mioduszewska

Czysty świat wokół nas

Wielki Finał akcji Sprzątanie Świata 2021 przypadł w tym roku w weekend 17-19.09.

Na zajęciach świetlicowych uczniowie klas 4 wymyślali hasła, których celem był wzrost świadomości ekologicznej. Może któreś wyjątkowo Wam się podoba i zainspiruje do podjęcia konkretnych działań?

Adela Koźlińska

cloud (4)

Witaj szkoło, witaj świetlico!

Czas beztroskiego wakacyjnego wypoczynku już za nami. Wszyscy pełni energii rozpoczęliśmy nowy rok szkolny i chętnie stawiamy czoło nowym wyzwaniom.

Dzieci z klasy 1b uczęszczające do świetlicy szkolnej wykonały już pierwsze prace plastyczne, stanowiące dekorację sali.
Wszystkim życzymy wielu sukcesów, radości ze zdobywanej wiedzy oraz nieustającej pogody ducha.

Marzena Mioduszewska

cloud (5)

Święto Mam

Dzień Matki to wyjątkowe święto, które obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale także w wielu innych krajach na świecie. Dzień Matki to święto, które swymi korzeniami sięga nawet starożytności. Wówczas kultem otaczano Boginię Matkę, która często była utożsamiana z Ziemią symbolizującą płodność i urodzaj.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy przygotowali dla swoich mam laurki i drobne upominki.

Klasa 2c z p. Katarzyną Marzec wykonała broszki z filcu.

cloud (6)

Gry podwórkowe

Kiedyś do zabawy dzieci nie potrzebowały specjalistycznego sprzętu. Wystarczył kawałek przestrzeni, czasami patyk, kreda, skakanka, albo zwykły kamyk, który stawał się tym niezwykłym towarzyszem zabaw.

Na naszym świetlicowym boisku wraz z nastaniem wiosny i radosnym powrotem do szkoły po lockdownie pojawiły się tradycyjne gry i zabawy podwórkowe. Poszły w ruch gumy, skakanki, piłki, badminton czy kreda. Ile przy tym radości najlepiej wiedzą wszyscy, którzy dołączyli do zabawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Anna Gajewska

cloud (7)

Majowa łąka

Jakie kolory dominują na majowej łące? Czy można malować nie mając specjalistycznych narzędzi? Ile kolorów powstanie, gdy bedziemy ze sobą mieszać dwa lub trzy kolory?.

Klasa 1c sprawdziła wszystko bardzo dokładnie tworząc prace plastyczne „Wiosenne dmuchawce”. Fotorelacja z zajęć i zdjęcia prac w Galerii zdjęć.

Anna Gajewska

cloud (8)

Świątecznie i wiosennie

Wiosenno – wielkanocny nastrój udzielił się także nam i pomimo kapryśnej aury i pandemicznych obostrzeń udało się stworzyć wspólne dzieło.

Inne prace o tematyce świątecznej i wielkanocnej w wykonaniu uczniów korzystających z opieki świetlicy podczas edukacji zdalnej można podziwiać w Galerii zdjęć.

Marzena Mioduszewska i Katarzyna Marzec

cloud (9)

Pierwsze zwiastuny wiosny

Marzec to pora, gdy wszystko powoli powraca do życia i budzi się z zimowej otuliny. Trawa robi się coraz bardziej zielona, niedługo zakwitną pierwsze pąki na drzewach, a srogi mróz zastępują coraz cieplejsze i dłuższe dni. W tej pozytywnej aurze uczniowie z klasy 1b poznali, jakie są pierwsze zwiastuny wiosny. Dowiedzieli się, jakie kwiaty są pod ochroną, jakie ptaki wracają w nasze strony oraz, które zwierzęta powoli budzą się z zimowego snu. Dzieci wykonały pracę plastyczną ukazującą przebiśniegi, czyli kwiaty charakterystyczne dla tej pory roku.
Marta Szulc

cloud (10)

Śpiewamy i gramy wiersze Jana Brzechwy

W ubiegłym tygodniu klasa 1a i 1c poznały wiersze naszego patrona Jana Brzechwy, które przedstawiła w formie muzycznej, z wykorzystaniem instrumentów. Uczniowie zagrali takie utwory jak ,,Kaczka Dziwaczka” oraz ,,Na wyspach Bergamutach” Marta SzulcMarta Szulc
cloud (11)

Przy muzyce

Aktywne słuchanie muzyki w świetlicy z wykorzystaniem różnorodnych instrumentów muzycznych oraz ruchu.
Bożena Krakowska

cloud (12)

Koty wieczorową porą

W ubiegłym tygodniu wychowankowie świetlicy z klasy 3c poznali bliżej popularne zwierzęta, a mianowicie koty. Dowiedzieli się kiedy i dlaczego jest obchodzone Święto Kota. Poznali różne ciekawostki na temat życia kotów, oraz to, że koty mogą żyć w różnych środowiskach, nawet w środowisku wodnym. Omówione zostały zarówno nasze domowe pupile, jak i koty dzikie żyjące na wolności. Uczniowie wykonali piękne prace plastyczne wykonane kredkami pastelowymi, które ozdobiły tablicę na szkolnym korytarzu.
Katarzyna Wojnikiewicz

cloud (14)