W Urzędzie Dzielnicy Wola

W dniu 13 października uczniowie klasy 2a przeżyli niesamowitą przygodę. W ramach realizowanego szkolnego projektu odwiedzili Urząd Dzielnicy Wola. Wizyta rozpoczęła się od spotkania w sali posiedzeń, gdzie zostaliśmy powitani przez Panią Burmistrz Grażynę Orzechowską- Mikulską oraz Pana Burmistrza Roberta Rafałowskiego.

Uczniowie mogli poznać gabinety, w których pracują i przyjmują interesantów. Mogli zasiąść przy biurku i poczuć niezwykłą atmosferę tego miejsca. Dzieci odwiedziły wybrane wydziały, gdzie spotkały się z bardzo miłym przyjęciem. Zobaczyły plany Woli i mogły porównać, jak się rozwija nasza dzielnica. W wydziale oświaty otrzymali pamiątkowe tarcze ucznia. Następnie odwiedziliśmy salę przyjęć interesantów, gdzie mieszkańcy Woli załatwiali swoje sprawy. Zajrzeliśmy na salę posiedzeń Radnych Dzielnicy. Wszyscy pracownicy z uśmiechem na ustach odpowiadali na pytania. Atmosfera była bardzo przyjazna. Wizyta pokazała, że Urząd Dzielnicy Wola jest przyjazny wszystkim obywatelom, również tym małym.

Wróciliśmy do szkoły w przekonaniu, że Wola to nasza mała Ojczyzna.  

Podobne artykuły