Międzynarodowy dzień osób niepełnosprawnych

3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.
W tym roku szkolnym obchody Dnia Osób z  Niepełnosprawnościami w naszej szkole  mają  formę akcji informacyjnej  i warsztatowej  przypominającej, że osoby niepełnosprawne  są wśród nas, mają one takie same potrzeby jak my i chcą być traktowane na równi  z pełnosprawnymi osobami.
Na znak solidarności z osobami niepełnosprawnymi  społeczność szkoły do ubioru dodała biały element.
Uczniowie oglądali filmy dokumentalne: Zobacz we mnie człowieka; Jak motyl i dyskutowali na temat  tolerancji, otwartości i szacunku.
Młodsi uczniowie zostali  wprowadzani poprzez zmysły do świata im dotychczas nieznanego
W lutym zaplanowano warsztaty dla klas 7 O integracji bez krępacji – warsztaty te są już naszą tradycją. Do szkoły co roku zapraszani są uczestnicy Terapii Zajęciowej wraz z opiekunami.