Centrum Pieniądza

W dniach 11 i 12 maja 2022 klasy 1b i 1c wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Centrum Pieniądza NBP. W siedzibie NBP uczniowie uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach pt. „O pieniądzu prawie wszystko” oraz w warsztatach „Pieniądzem może być wszystko”. Na zajęciach dzieci dowiedziały się co to było płacidło, skąd się wzięły pieniądze, jak zmieniał się ich wygląd i dlaczego na świecie są różne waluty? Zobaczyły, czym w dawnych czasach płacono i jakie cechy musiały spełniać płacidła. Układały mapę świata, a na niej zaznaczały, co w danym rejonie świata było najcenniejszym płacidłem. Niesamowitym przeżyciem był dla dzieci pobyt w skarbcu i podnoszenie 12,5 kg sztabki złota. Fascynujące zajęcia o płacidłach zakończyły się w sali zwanej „Spotkanie z pieniądzem”, gdzie dzieci musiały wykazać się dużą cierpliwością, by usypać multimedialną górę złotych monet.   Wycieczka była wspaniałym przeżyciem dla dzieci.