XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

17 listopada 2023 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji edukacyjnej XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, zorganizowanej pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

Na lekcjach matematyki tego dnia uczniowie rozwiązywali łamigłówki powiązane z tabliczką mnożenia.

W czasie przerw po czwartej i piątej lekcji na korytarzach pracowały komisje egzaminacyjne, które sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy podali wszystkie poprawne odpowiedzi na egzaminie, zdobywali Odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia. Wśród egzaminowanych byli też tacy, którzy z sukcesem rozwiązywali trudniejsze przykłady z mnożenia do 500. Chętnych było wielu, więc komisje miały dużo pracy.

Uczniom akcja bardzo się podobała.

Nad przygotowaniem i prawidłowym przebiegiem akcji czuwali nauczyciele matematyki.

Podobne artykuły