„Wymysły pod lasem”

Dzieci z klasy 2a i 2c wyruszyły na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod lasem”. Przewodnim tematem wycieczki był: „Od baranka do ubranka”. Dla dzieci przygotowane zostały różne atrakcje, a cały dzień przebiegał pod znakiem wielu ciekawych działań oraz zabawy na powietrzu w otoczeniu lasu. Każdą z klas do kolejnych ćwiczeń wprowadzała pani instruktorka i dzieci pod jej kierunkiem wykonywały następujące zadania: odwiedziły zagrodę ze zwierzętami i miały możliwość karmienia kóz i owiec. Mogły z bliska przyglądnąć się zwierzętom i je pogłaskać. Następnym zajęciem było gręplowanie wełny i próba przędzenia na kołowrotku. Utkaną nić wełnianą dzieci zwijały w kłębek. Krosno było kolejnym ciekawym urządzeniem, na którym dzieci, z pomocą instruktorki przekładały nici i próbowały tkać. Duże zainteresowanie wśród dzieci wzbudziło wyszywanie serwetek. Dzieci szybko zrozumiały na czym polega przekładanie igły z nitką i uzyskanie ściegu na tkaninie. Wycieczka była bardzo udana i pełna radości, a dzieci we wspaniałych humorach popołudniu wróciły do szkoły.

Podobne artykuły