Wizyta uczniów klasy 3a w Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie

W dniu 25.03.2022 r. uczennice i uczniowie z klasy 3a odwiedzili Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. To wyjątkowe Muzeum mieści się w Warszawie, przy ul. Freta 16, w zrekonstruowanej XVIII w. kamienicy, czyli w miejscu urodzin naszej najwybitniejszej uczonej.

Przesympatyczna Pani Przewodnik, przekazała nam w formie wykładu moc informacji o życiu Marii, jej rodzinie, znajomych oraz epoce, w której żyła, pracowała i dokonywała swoich epokowych odkryć. Po wykładzie zadaliśmy prowadzącej mnóstwo pytań, po czym przeszliśmy do oglądania zgromadzonych w Muzeum pamiątek po naszej noblistce w postaci: rzeczy osobistych, zdjęć, znaczków, medali, banknotów, obrazów, repliki przyrządów których używała w pracy, wnętrz i strojów z epoki, w której żyła.

Wróciliśmy do szkoły podekscytowani i dumni z naszej Polki – Noblistki.


Podobne artykuły