Wiem co jem

Każdy rodzic wie, jak ważne, a zarazem trudne jest wyrobienie u swoich dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych. Nie jest to jednak niemożliwe, zwłaszcza jeśli z pomocą przychodzi szkoła.

Klasy drugie wzięły udział w kampanii społecznej „Wiem co jem”, prowadzonej przez Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Był to cykl trzech spotkań, które obejmowały: zasady prawidłowego żywienia, aktywność ruchową i samodzielne wykonanie zdrowego śniadania.

Dzieci otrzymały materiały edukacyjne, w tym tygodniową tabelę spożywania warzyw i owoców oraz piramidę żywieniową z naklejkami.

Uczniowie utrwalali swoją wiedzę na temat zasad zdrowego odżywiania i stylu życia, w którym bardzo ważną rolę odgrywa aktywność ruchowa.

Samodzielnie przygotowane śniadanie było zdrowe i apetyczne, dlatego szybko znikało ze stołu.