Warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej w klasie 2a

Prawidłowo przeprowadzona pierwsza pomoc przedmedyczna zwiększa szanse na przeżycie, dlatego tak ważne jest, aby edukacja w tym zakresie prowadzona była już od najmłodszych lat.

27 kwietnia uczniowie klasy 2a uczestniczyli w warsztatach ratowniczych, podczas których poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia, obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, złamań i zadławień. Utrwalali poznane już wcześniej numery alarmowe.

Pod czujnym okiem pana ratownika medycznego uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy i wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy w przypadkach różnych obrażeń, które mogą zdarzyć się w domu lub w szkole.

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały certyfikat ukończenia kursu pierwszej pomocy.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicowi naszego ucznia – Panu Danielowi Witkowskiemu za zorganizowanie i przeprowadzenie warsztatów.

Podobne artykuły