W krainie Astrid Lindgren – spotkanie z Edytą Jungowską

O tym, że podróże kształcą, wiemy doskonale. Jednak, gdy w podróż wybieramy się z bohaterami ulubionych książek, nasza wyprawa staje się wydarzeniem wręcz magicznym.

20 czerwca, w podróż do zaczarowanego świata książek Astrid Lindgren zabrała uczniów klas pierwszych i drugich znana aktorka teatralna i telewizyjna Edyta Jungowska.

Podczas spotkania dzieci miały szansę usłyszeć fragmenty książek, wziąć udział w interaktywnych zabawach: naśladować różne zwierzęta, grać w orkiestrze, wyczarować kurtynę, mówić po japońsku, a przede wszystkim doskonale się bawić.

Spotkanie zdominowała historia „najsilniejszej dziewczynki na świecie” Pippi Pończoszanki, ale nie zabrakło również opowieści o innych bohaterach wykreowanych przez Astrid Lindgren: Karlssonie z dachu, Lottcie, Emilu ze Smalandii i oczywiście Dzieciach z Bullerbyn. To piękne historie, pozbawione przemocy, uczące samodzielności, chwalące odwagę i bezkompromisowość.

Po spotkaniu był czas na autografy, wspólne zdjęcia i chwile rozmowy z zaproszonym gościem.

 

Podobne artykuły