Sport to zdrowie – zajęcia metodą projektu w 0a

W dniach od 23 stycznia do 3 lutego 2023r. w oddziale przedszkolnym 0a były realizowane zajęcia metodą projektu pt.”Sport to zdrowie”. Celem projektu było doskonalenie sprawności ruchowej, a w szczególności doskonalenie koordynacji ruchów całego ciała, doskonalenie lokomocji i równowagi, doskonalenie siły i wytrzymałości. Tematykę zajęć wybrano w odpowiedzi na zainteresowania dzieci sportem, co umożliwiło im:
– poznanie różnych dyscyplin sportowych 🏀🏐 oraz zasad organizowania zawodów i igrzysk olimpijskich 🥇, a także zasad diety dla sportowca,
– zapoznanie z literaturą o sporcie, poznanie wielu sportowych zabaw dla dzieci, – udział w zajęciach sportowych z klasą sportową 5b w naszej szkole, – udział w zabawach ruchowych w hali pneumatycznej z p. Emilią, nauczycielem w-fu,– spotkanie z tatą Mikołaja z oddziału 0a, trenerem wielu dyscyplin sportowych.
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, dostarczyły odpowiedzi na wiele pytań i pozwoliły każdemu wybrać ulubioną dyscyplinę sportową. W trakcie zajęć dzieci uczyły się postępowania w grupie zgodnie z ustalonymi zasadami i regułami, w atmosferze współpracy i współdziałania w zespole, co było bezcennym doświadczeniem dla najmłodszych wychowanków naszej szkoły 🧒👦

Podobne artykuły