Spektakl 'Podróż do marzeń ” uczniów klasy 3a

W dniu 20 listopada uczniowie klasy 3a wystąpili na scenie Teatru Guliwer. Zaprezentowali spektakl ,,Podróż do marzeń”. Był to efekt pracy kolektywu muzycznego w ramach projektu ,,Połączeni”.  Dzieci zostały włączone do świata teatru i sztuki. Celem było również wsparcie edukacji artystycznej w wielokulturowej szkole. Projekt realizowany był przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Uczniowie w wyniku kilkutygodniowej pracy: warsztatów, spotkań, dyskusji i prób stworzyli własna etiudę artystyczną. Tematyka osnuta była wokół pokoju na świecie, praw dziecka ich marzeń oraz swobodnego wyrażania siebie. Efektem tej pracy był przepiękny i wzruszający spektakl. Dzieci wysłały wołanie do świata, że mają prawo do życia w bezpiecznym i pozbawionym świata wojen. To był wspaniały wieczór.  

Podobne artykuły