Omówienie lektury obowiązkowej może być ciekawe!

Dziś uczniowie klasy 8c mieli okazję zobaczyć , że przedmioty szkolne mogą się przenikać i łączyć. Uczestniczyli w lekcji, która łączyła historię z literaturą. Nauczycielki : historii- pani Aneta Kruk i języka polskiego- pani Jagoda Walewska połączyły siły i uświadomiły  uczniom, że „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego to literacka wersję historycznych wydarzeń. Rozwiązując krzyżówkę i odgadując zaszyfrowana wiadomość dowiedzieli się co znaczy Mały Sabotaż i dywersja. Następnie, odczytując symbole graficzne akcji sabotażowych i identyfikując zdjęcia przedstawiające akcje dywersyjne, pochwalili się dobrą znajomością lektury. Na koniec doszli do wniosku, że „Kamienie na szaniec” to literatura faktu, książka, w której fakty historyczne przy użyciu słów zostały przelane na papier.  Lekcja bardzo się wszystkim podobała. Może to dobry sposób na omówienie innych lektur obowiązkowych?

Podobne artykuły