Obchody Narodowego Święta Niepodległości w klasach I-III

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. To ważny i piękny dzień dla każdego Polaka.

W trosce o pamięć dla tego historycznego wydarzenia oraz kształtując patriotyczne postawy dzieci, w klasach I-III odbyły się konkursy upamiętniające rocznicę odzyskania niepodległości. Swoją pamięć o Ojczyźnie dzieci uczciły uczestnicząc w konkursie recytatorskim „Piękna nasza Polska cała” oraz w konkursie pieśni patriotycznych „Na biało – czerwoną nutę”, zdobywając liczne nagrody.

Przygotowany przez uczniów klasy III A wzruszający program artystyczny, pozwolił wszystkim przypomnieć smutne dzieje Polaków pod zaborami, zakończone tryumfalnie odzyskaniem niepodległości po 123 latach niewoli. Pięknie śpiewane pieśni patriotyczne i wiersze recytowane przez dzieci, skierowały naszą refleksję ku wartości, jaką jest wolność i własne niepodległe Państwo.

Uczestnicząc w obchodach Narodowego Święta Niepodległości najmłodsi uczniowie naszej szkoły dali wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej i pięknej Polsce.

Podobne artykuły