Narodowe Święto Niepodległości

11 Listopada – Święto Niepodległości  

Dnia 10 listopada 2023 roku, społeczność naszej szkoły uczciła obchody kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę, pamiętając, że po 123 latach niewoli Rzeczpospolita wróciła na mapę świata. 

Rozpoczęliśmy obchody Święta Niepodległości od dołączenia do akcji #SzkoładoHymnu. O godzinie 11.11. uczniowie wraz z nauczycielami, odśpiewali wspólnie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”, Podczas uroczystej akademii przypomnieliśmy sobie wizję Polski tamtych czasów oraz najważniejsze wydarzenia z naszej historii – od rozbiorów do odzyskania przez nasz kraj niepodległości. 

 

Wszyscy uczniowie wspólnie śpiewali kolejno utwory patriotyczne przeplatane recytacją wierszy związanych z umiłowaniem ojczyzny, zagrzewające do walki, wspierające na duchu.  W ten sposób, staraliśmy się przekazać naszą wdzięczność za to, że żyjemy i mieszkamy w wolnym kraju oraz zapewnić o naszej pamięci o tych, którzy o tą wolność walczyli.  

Podobne artykuły