Narciarska Olimpiada Młodzieży

W rozegranej w ten weekend Narciarskiej Olimpiadzie Młodzieży w ramach WOM, w konkurencji Slalom, uczeń naszej szkoły z klasy 7b – Borys Szafrański zdobył srebrny medal, a Bruno Szafrański zajął 4 miejsce. Natomiast w konkurencji Slalom Carvingowy, Bruno Szafrański był bezkonkurencyjny zdobywając złoty medal i wygrywając tą konkurencję, a Borys Szafrański zdobył w tej konkurencji brąz.

 

Na co dzień Borys i Bruno trenują narciarstwo alpejskie w WKN (Warszawskim Klubie Narciarskim) po skrzydłami trenerów Czarka i Maxa Szeszko i są licencjonowanymi zawodnikami PZN (Polskiego Związku Narciarskiego). Po ostatnim sezonie plasują się w Top 10 Polski i za chwilę rozpoczynają kolejny sezon Młodzieżowego Pucharu Polski w ramach programu PZN’u – PolSKI Mistrz. PolSKI Mistrz to program rozwoju polskiego narciarstwa alpejskiego i snowboardu realizowany przez PZN . Celem działań prowadzonych w ramach programu PolSKI Mistrz jest kształcenie nowego pokolenia zawodników poprzez rozwój rywalizacji sportowej w kraju i za granicą.

Podobne artykuły