Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, poszerzania świadomości ekologicznej i inspirowania do życia w zgodzie z naturą. Idea obchodów Dnia Ziemi została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona. 22 kwietnia 1970 roku odbył się pierwszy w historii Dzień Ziemi. Natomiast kilka miesięcy później powołano do życia Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. W skutek powyższego, podpisano wiele aktów prawnych, które miały na celu ochronę zagrożonych gatunków, a także walkę o zrównoważone środowisko. Obchody są okazją do refleksji nad przyszłością naszej planety. Każdego roku, uroczystości w ramach Dnia Ziemi, koncentrują się wokół innej tematyki. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło: „Zmiana zaczyna się od działania”

Dziękujemy uczniom klas 5a i 8a za przybliżenie nam tego dnia w postaci piosenek i krótkich scenek, które przybliżyły nam ideę tego dnia.

Podobne artykuły