Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września obchodzimy święto kreatywności, odwagi ,zabawy czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. 

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się onatak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach.

Bohaterką tej opowiastki jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i doskonałej „pani od plastyki” poznała i uwierzyła w swój talent i możliwości. 

„Postaw tu kropkę i zobaczymy, co się stanie” – powiedziała nauczycielka do Vashti, która wcale nie zachwyciła się tym pomysłem. Dziewczynka od niechcenia 
wycelowała czarnym flamastrem w środek białej kartki i sprawę uznała za zakończoną. Tymczasem to był dopiero początek kreatywnej przygody Vashti. Nauczycielka poprosiła bowiem uczennicę, żeby pod swoim pracą własnoręcznie się podpisała. Dziewczynka pod kropką umieściła swoje imię. Niedługo po tym jej oczom ukazuje się piękna złota rama, okalająca pierwsze „dzieło” Vashti – czarną kropkę.

 

W naszej szkole uczniowie od samego rana cieszyli się tym dniem! Wysłuchali opowiadania o małej Vashti . Następnie  wspólnie bawili się przy muzyce, wykonywali, ćwiczenia i kropkowane prace plastyczne . Powstały wyjątkowe 
i niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki.

 

To był wspaniały i niezapomniany dzień!

Podobne artykuły