Konkurs matematyczny z wykorzystaniem kart Grabowskiego w klasach I-III

O tym, że karty Grabowskiego są wspaniałą zabawą, przynoszącą sukcesy w liczeniu i rozwiązywaniu łamigłówek matematyczno – logicznych, przekonali się uczniowie klas I-III, którzy wzięli udział w szkolnych zawodach matematycznych. 

Sześcioosobowe drużyny z każdej klasy z wielkim entuzjazmem zmierzyły się z takimi grami, jak: Olimpijczycy, Czarne – czerwone, Salto, Samuraj, Sokole oko. Każdy zawodnik pracował na sukces swojej drużyny, a ewentualne błędy poprzedników były wychwytywane przez kolejnych uczestników. 

Zadania do wykonania pokazały, że matematyka może być interesująca i przyjemna, a mnożenie nie musi być przykrym obowiązkiem szkolnym, a bardzo ciekawym pomysłem na naukę przez zabawę. 

Wśród uczestników była radość, ruch, skupienie i aktywność umysłowa, nie zabrakło również pucharów, dyplomów i nagród dla wszystkich mistrzów liczenia.

 

Podobne artykuły