Klasa 8bs w Centrum Nauki Kopernik

Nie samym sportem żyjemy. Klasa 8 sportowa poszerzała swoje horyzonty i zainteresowania podczas zajęć w Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie obejrzeli wystawę „Przyszłość jest dziś”. Wystawa skłania do przemyśleń o granicach zaufania, prywatności, intymności, poczuciu bezpieczeństwa oraz o nowych definicjach sztuki i kreatywności. Znajdą się tu eksponaty związane z mechanizmami działania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Uczniowie mogli sprawdzić, czy łatwo przychodzi im powierzenie telefonu „w ręce” maszyny. Robotyczne niemowlę pozwoli ocenić osobisty stosunek wobec humanoidalnych robotów. Obejrzeli z bliska autonomiczny samochód, zajrzeli do nietypowego teatru cieni i przekonali się jak działa deep fake, czyli nowoczesny fotomontaż. Była też okazja, by poznać robotycznych artystów i ich twórczość. Posłuchać kompozycji AIVY, przejrzeć się w kubistycznym lustrze, namalować obraz wspólnie ze sztuczną inteligencją

Podobne artykuły