Klasa 2c w Centrum Nauki Kopernik

25 kwietnia 2023r. klasa 2c wybrała się  do Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie mieli możliwość samodzielnego eksperymentowania  np. przy : powietrznej fontannie, magnetycznym moście, rysowaniu na piasku, falowaniu i skakaniu, latającym dywanie i w studio nagrań. Mieli również okazję zobaczyć a nawet doświadczyć mechanizmów funkcjonowania ludzkiego organizmu. Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach w Majsternii. Tam czekały na nich rozmaite przedmioty z których wspólnie budowały  konstrukcje wydające różne dźwięki. Każdy zespół stanął przed innym wyzwaniem i otrzymał inny zestaw akcesoriów. Zajęcia te umożliwiły dzieciom aktywne uczestnictwo w procesie twórczym, sprzyjały integracji i rozwijania umiejętności współpracy. Samodzielnie doświadczali, szukali odpowiedzi, a przede wszystkim dobrze się bawili.

To był niezwykły dzień, który zostanie na długo w pamięci !!! 

Podobne artykuły