„Jabłkowe laboratorium”

W ostatnim tygodniu października klasa oddziału przedszkolnego 0b zamieniła się w „Jabłkowe laboratorium”. Rozpoczęliśmy projekt badawczy „Jabłko”.

Na początku zgromadziliśmy wszystkie znane nam informacje dotyczące jabłka, tworząc siatkę badawczą. Dużo wiedzieliśmy, ale zastanawialiśmy się czego jeszcze chcemy się dowiedzieć o tym smacznym owocu oraz gdzie możemy szukać odpowiedzi na nurtujące nas pytania?

Na niektóre z pytań odpowiedzi szukaliśmy w książkach. Staraliśmy się wszystkimi zmysłami, jak najlepiej poznać jabłko: oglądając, dotykając, wąchając i smakując! Pod lupą oglądaliśmy pestki jabłek, liczyliśmy czy w każdym jabłku jest ich tyle samo, sprawdzaliśmy, czy jabłko unosi się na wodzie i czy faktycznie ciemnieje po obraniu? Oglądaliśmy odmiany różnokolorowych jabłek, porównywaliśmy kształt i wielkość. Ważyliśmy jabłka za pomocą wagi wykonanej z wieszaka. Stworzyliśmy w klasie stragan z jabłkami, które posłużyły nam w zajęciach kulinarnych. Wykonaliśmy sok jabłkowy i zrobiliśmy chipsy jabłkowe w ramach „Laboratorium przyszłości”.

Kosztowaliśmy również pysznej szarlotki upieczonej przez Mamę Basi.

 

Podobne artykuły