Festiwal Talentów 2023

„Nie chowaj talentu – pokaż go światu” – pod takim hasłem 21 marca w naszej szkole odbył się finał VIII edycji Festiwalu Talentów.

 

Często zadajemy sobie pytanie: „Czy każdy z nas ma talent?”

Odpowiedź jest jedna: W każdym z nas drzemie jakiś talent, trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować.

Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III i IV-VIII.

Uczniowie zaprezentowali swoje pasje w różnych dziedzinach: taniec, śpiew, gra na instrumentach, gimnastyka artystyczna, rysunek i aktorstwo.

Finaliści występowali indywidualnie i zespołowo przed licznie zgromadzonymi koleżankami i kolegami oraz gronem nauczycieli, dostarczając dużo emocji, humoru i dobrej zabawy. Jury miało bardzo trudne zadanie, ponieważ młodzi wykonawcy zachwycili ich wspaniałymi występami. Niestety, pomimo sympatii do wszystkich uczestników, musiało wybrać najlepszego.

Zwycięzcą tegorocznej gali finałowej i zdobywcą tytułu „Supertalent SP 222”, spośród najmłodszych uczniów została Hania Witczyńska z klasy 3c, która recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Kot w pustym mieszkaniu”.

Natomiast w klasach starszych „Supertalentem SP 222” została Julia Brodalka z klasy 4a, która zaśpiewała piosenkę Małgorzaty Ostrowskiej pt. „Meluzyna” z filmu „Akademia Pana Kleksa”.

Zgromadzona publiczność dopingowała i wspierała ze wszystkich sił swoje koleżanki i kolegów, doceniając ich niezwykłe talenty i ogromną odwagę. Nie mogło dlatego też zabraknąć Nagrody Publiczności, którą w młodszych klasach otrzymał Nikodem Głuszkowski z klasy 3a, który na pianinie elektrycznym zagrał utwór włoskiego kompozytora Ludovico Einaudi pt. „Una Mattina”.

W kategorii klas IV-VIII nagrodę tę otrzymał zespół wokalno – instrumentalny „Załoga”, w składzie: Antoni Balcerski, Marcel Bozio, Wiktor Ciećwierz i Mateusz Szymański z klasy 8c, którzy wykonali szanty.

W przerwie konkursu swoje umiejętności wokalne zaprezentowali uczniowie klasy 3a oraz zespół nauczycieli.

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji. Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy innych do poszukiwania i odkrywania w sobie talentów.

Podobne artykuły