Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

  • Home
  • Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji

Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji dobiegł końca.
W tym roku świętowaliśmy od 2 do 6 października pod hasłem „ Uczeń z dysleksją w cyfrowym świecie”. Podczas tego tygodnia najmłodsi uczniowie naszej szkoły słuchali bajkę terapeutyczną J. Chmielewskiej „ Czapka, lamy i kotomierz”,   poznali się z panem H.Ch. Andersenem i przypomnieli sobie niezwykły świat baśni. Uczestniczyli również w zajęciach „Origami od przedszkola”. Efektem są cudowne prace plastyczne.

Nie brakowało gier i  zabaw z wykorzystaniem  programów multimedialnych wspomagających pokonywanie  trudności w czytaniu i pisaniu, kształcących świadomość ortograficzną i poprawę pisowni. Uczestnicząc i weryfikując swoje umiejętności w różnorodnych zadaniach uczniowie świetnie się bawili i zadowoleni pokonywali kolejne przeszkody.

 

Starsze klasy natomiast sprawdzały swoją wiedzę  wykorzystując program GWO Władcy słów oraz Dyktanda.online.
Biblioteka szkolna udostępniła w formie wystawy prezentację pomocy naukowych dla osób zainteresowanych problemem dysleksji i szukających wsparcia merytorycznego w edukacji języka polskiego.
Podczas zajęć świetlicowych uczniowie mieli okazję popisać się wyobraźnią Uczniowie redagowali własne słowniki ortograficzne, zmagając się z najtrudniejszymi dla siebie wyrazami. Wykazywali się kreatywnością podczas wymyślania wierszy i rymowanek ortograficznych. Działając plastycznie wykonali przepiękne zakładki do książek.
Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w tegorocznych obchodach! Do zobaczenia za rok!