Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy.

W naszej szkole dzień ten był obchodzony w poniedziałek 26 września. Z tej okazji uczniowie przygotowali plakaty, a flagi europejskich krajów zagościły na szkolnym korytarzu.

Podczas apelu przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przybliżyli społeczności szkolnej istotę tego święta. Odbył się konkurs podczas którego zostały odczytane dwa fragmenty znanych i lubianych książek w języku hiszpańskim i angielskim, zadaniem uczniów było odgadniecie tytułu książki. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk pani dyrektor.

Bardzo dużo emocji wśród uczniów wzbudziła Familiada wiedzy o krajach Europy, w których reprezentanci klas mogli sprawdzić swoją wiedzę. Podczas świętowania dnia języków obcych uczniowie naszej szkoły znaleźli też czas na degustację potraw z różnych krajów.


Podobne artykuły