Spotkanie z pisarzem – Rebusy i kalambury nie dla ponurych

Jeżeli spotkanie z pisarzem może być dla kogoś nudne, to na pewno nie dla uczniów klas: 3a i 4a, którzy w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek odwiedzili Bibliotekę Komiksowo i spotkali się z Markiem Samselskim.
Autor opowiadań, aforyzmów, tekstów piosenek, zadań szaradziarskich i bajek dla dzieci, czytając swoją książkę „Bajki pana Anagrama” doskonale bawił słowem i inspirował do logicznego myślenia młodych (nie tylko) uczestników spotkania.
Czas spędzony w bibliotece (2 godz.) minął niezauważalnie podczas świetnej zabawy słowem (anagram, palindrom, homonim czy kalambur), rozwiązywania zagadek i rebusów oraz w trakcie zdrowej rywalizacji zespołowej.
Podziękowanie, kwiaty i słowa Maksa (kl. 4a) „Odwalił Pan kawał dobrej roboty” ujęły pisarza i „na maksa” zadowoliły.