Dzień Postaci z Bajek

Dokładnie 5 listopada na całym świecie będzie obchodzony Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i przez wiele lat towarzyszą kolejnym pokoleniom. To animowani bohaterowie uczą i pomagają w przezwyciężaniu przez dzieci wielu barier. Bajkowe postacie pojawiają się nie tylko w filmach ale przede wszystkim na kartach książek i książeczek dla dzieci. To one rozbudzają wyobraźnię i pozwalają na odkrycie piękna literatury.

Dzień ten został w szczególny sposób wyróżniony w naszej świetlicy szkolnej. To tutaj uczniowie wszystkich grup, od klasy pierwszej po czwartą, mieli okazję posłuchać bajek Ezopa, Ignacego Krasickiego czy Aleksandra Fredry. Poznali historię bajek animowanych począwszy od „Humorous Phases of Funny Faces” z 1906 roku. Sprawdzili swoją wiedzę o ulubionych bohaterach z bajek biorąc udział w zagadkach, qiuzach, teleturniejach. Oddzielając ziarenka grochu od fasoli przekonali się na własnej skórze, jak ciężką pracę musiał wykonywać Kopciuszek. Dużo radości sprawiło dzieciom prezentowanie strojów ulubionych postaci a zabawy ruchowe przy rytmach muzyki rozruszały najbardziej zaspanego ucznia.

Radosną zabawę dopełniły upominki wręczane hojnie za każdą aktywność dzieci a zachętą do organizacji podobnych imprez niech będzie powtarzające się w każdej grupie pytanie: proszę pani, kiedy następny taki dzień?

 

 

Podobne artykuły