Dzielnicowy Konkurs Tabliczki Mnożenia

11 maja, po raz pierwszy w naszej szkole, odbył się Dzielnicowy Konkurs Tabliczki Mnożenia dla uczniów klas trzecich, z wykorzystaniem Kart Grabowskiego. Karty Grabowskiego są skutecznym i sprawdzonym sposobem na naukę, dzięki któremu mnożenie zmienia się w niesamowitą i wciągającą przygodę. Przekonały się o tym sześcioosobowe drużyny z dziesięciu wolskich szkół podstawowych, które zmierzyły się z następującymi grami: „Olimpijczycy”, „Czarne – czerwone”, „Samuraj” i „Zaczarowany bank”. Zawodnicy musieli wykazać się zarówno logicznym myśleniem, jak również sprawnym i szybkim wykonywaniem zadań, a przy tym nie mogło opuścić ich szczęście. Po pełnych emocji i dobrej zabawy zmaganiach z zadaniami, jury wyłoniło laureatów: 

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 225 

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 26 

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 222 

Łamigłówki matematyczno – logiczne pokazały wszystkim uczestnikom, że matematyka może być interesująca i przyjemna, a mnożenie nie musi być przykrym obowiązkiem szkolnym, a bardzo ciekawym pomysłem na naukę przez zabawę. 

Wśród uczestników była radość, ruch, skupienie i aktywność umysłowa, nie zabrakło również pucharów, dyplomów i nagród dla wszystkich mistrzów tabliczki mnożenia. 

 

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę i gratulujemy sukcesów!

Podobne artykuły