#BurzaMózgów czyli uczymy się o sztucznej inteligencji

Przystąpiliśmy do projektu #BurzaMózgów
Dotyczy on o zjawiska jakim jest sztuczna inteligencja w sensie społecznym i etycznym. Kurs poszerza świadomość na temat mechanizmów, w których uczestniczymy korzystając z internetu i różnych usług cyfrowych.
Pierwsze zajęcia odbyły się na kole informatycznym, w dalszej perspektywie obejmą one szerszą grupę uczniów.
Na lekcji rozmawialiśmy o tym czym jest inteligencja i jakie są rodzaje inteligencji. Wyjaśniliśmy sobie czym jest sztuczna inteligencja i czy komputery mogą być inteligentne. Uczniowie wykonali ćwiczenia w Scratchu polegające na wykorzystaniu syntezatora mowy.
Sztuczna inteligencja to ciekawy temat, który pobudził uczniów do dyskusji i kreatywnych ćwiczeń.
 
Katarzyna Włodarczyk
 
 

Podobne artykuły