Brzechwonalia

1 czerwca odbyły się w naszej szkole BRZECHWONALIA, czyli Rodzinny Piknik Sportowy.

Powiewające na lekkim wietrze różnokolorowe balony i suto zastawione stoły zapowiadały wspaniałą zabawę i taka też była. Pani dyrektor Ewa Chłosta rozpoczęła spotkanie od przywitania licznie przybyłych na tę uroczystość rodziców z dziećmi oraz nauczycieli. Na dobry początek świętowania klasy młodsze wraz z wychowawcami przedstawiły zgromadzonym wspaniałe interpretacje wierszy Jana Brzechwy. Kolejnym etapem wspólnej zabawy były konkurencje sportowe koordynowane przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zaangażowanie i rywalizacja klas wykreowały wspaniałą zabawę. Doping i radosne okrzyki było słychać daleko. Pogoda wprawiła wszystkich uczestników w doskonały nastrój i zachęcała do udziału w licznych atrakcjach. Panie ze świetlicy buzie wszystkich chętnych dzieci przeobrażały w sympatyczne pieski, kotki i inne zwierzątka. Zaprzyjaźnieni ze szkołą harcerze organizowali różne animacje dla dzieci. Zarówno dzieci jak i rodzice mogli też rywalizować ze sobą podczas różnych zabaw i konkurencji. Wielu emocji dostarczył skok wzwyż czy przeciąganie liny. Po intensywnym wysiłku fizycznym wszyscy mogli ugasić pragnienie sokami i skosztować pysznych, zdrowych przekąsek i owoców. Można też było się posilić pyszną grochówką. Pojawił się też Food truck, oferując rodzicom kawę, a dzieciom lody. Nad wszystkimi czuwała służba zdrowia, czyli szkolna pielęgniarka i ratownik medyczny będący rodzicem. Na zakończenie wychowawca odebrał z rąk pani Dyrektor pamiątkowy dyplom dla swojej klasy, a następnie nauczyciele przyłączyli się do karaoke i wspólnie zaśpiewali piosenkę.

Jak na prawdziwy piknik przystało było barwnie i wesoło. Wszyscy wspaniale się bawili.

To popołudnie wspólnie spędzone przez całą społeczność szkolną można uznać za bardzo udane.

Więcej zobaczysz TUTAJ