Borys i Bruno Szafrańscy z kl.6b zostali złotymi i srebrnymi medalistami Mistrzostw Warszawy i Pucharu Mazowsza w narciarstwie alpejskim

W dniach 27.01-28.01.2023 r. na Podhalu (w SN Jurgów i SN Suche) odbył się Narciarski Puchar Mazowsza 2023 a w ramach niego Mistrzostwa Warszawy 2023, coroczne zawody w narciarstwie zjazdowym organizowane pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy. To obecnie największe wydarzenie narciarskie dla mieszkańców województwa mazowieckiego i jednocześnie jedna z największych tego typu imprez rozgrywanych w Polsce. NPM to świetna możliwość do sportowej rywalizacji dla narciarzy, rozgrywana w konkurencji Slalom Gigant, w podziale na kobiety i mężczyzn w dziesięciu grupach wiekowych. W każdym sezonie bierze w niej udział ok. 250 narciarzy. Bruno zdobył złoty medal w Mistrzostwach Warszawy, a Borys – srebrny (konkurencja slalom gigant). Natomiast Borys zdobył złoto w Pucharze Mazowsza a Bruno – srebro. Te wyniki indywidualne dały im II miejsce w klasyfikacji generalnej pucharu. Borys i Bruno na co dzień trenują w klubie WKN Warszawski Klub Narciarski, pod opieką trenera – Czarka Szeszko. Są zawodnikami startującymi w największej krajowej lidze narciarskiej dzieci i młodzieży MOZN, Mistrzostwach Polski i Pucharze Dzieci i Młodzieży Polskiego Związku Narciarskiego.

Podobne artykuły