• Projekt „Wulkan”

• 22.02.2021 16:58
        • Piątkowe zajęcia w 0A prowadziły Dzieci, pod czujnym okiem swojej pani. Tematem naszych zajęć był wulkan.
        • Dzień KOTA w oddziale Ob

• 18.02.2021 12:00
        • Z okazji Dnia Kota dzieci z oddziału O b wykonały piękne przestrzenne, bajecznie kolorowe  papierowe koty. Podzieliliśmy się historiami z życia wziętymi, których bohaterami były koty. Oglądaliśmy przyniesione przez dzieci zdjęcia milusińskich.

• Bal w 0a

• 18.02.2021 12:02
        • 16 lutego, ostatni dzień karnawału klasa 0a zakończyła balem. Księżniczki w towarzystwie rycerzy, kotki i tygryski,  Spiderman, Darth Vader, Mario, Leon, magik, pirat a nawet Robert Lewandowski  – wszyscy w cudownych, wesołych nastrojach ruszyli ochoczo do zabawy.
        • Czekając na bal

• 12.02.2021 11:02
        • W tym tygodniu rozmawialiśmy o tradycji balów karnawałowych. Dzieci na podstawie własnych doświadczeń, ilustracji, zabaw oraz samodzielnie wyszukanych informacji poszerzyły wiedzę m.in. na temat karnawału w Wenecji.
    • Nagłówek

• Dbając o harmonijny rozwój dziecka, uwrażliwienie na potrzeby środowiska i drugiego człowieka dzieci od października br. biorą udział w następujących projektach edukacyjnych:
       „Książka” w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną dzielnicy Wola
      „W krainie muzyki” w ramach współpracy z MDK Muranów
       „Eco z Twoją Wolą”
      „Zdrowo jem, więcej wiem” pod honorowym patronatem Agaty Kornhausen – Dudy.
      Uczniowie biorą udział w akcjach:
      Cała Polska czyta dzieciom
      Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy
      Góra Grosza
      Mały wolontariat
      Sprzątanie Świata
      Selektywna zbiórka odpadów
      Oszczędzanie energii elektrycznej
      W pracy z dziećmi wykorzystywane są elementy metod:
      Pedagogika zabawy Klanza
      Metoda działań twórczych Celestyna Freineta
      Program edukacyjny „Spójrz inaczej” Andrzeja Kołodziejczyka
      Wykorzystywane są również elementy relaksacji, dramy, metody samodzielnych doświadczeń oraz twórczego myślenia. Dzieci systematycznie prowadzą obserwacje przyrodnicze, zabawy badawcze, doświadczenia- w ten sposób poznają świat, zdobywają nowe umiejętności i wiadomości.
      Burmistrz oraz Radni Dzielnicy Wola w roku szkolnym 2020/2021 po raz kolejny wspierają dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych realizując na terenie każdej szkoły podstawowej w dzielnicy BON EDUKACYJNY. W ramach tego projektu nasze przedszkolaki korzystają z:
      Pakietu materiałów plastycznych i artykułów papierniczych na początku roku szkolnego dla każdej grupy sześciolatków.
      1 raz w tygodniu „Informatyka dla smyka”
      2 razy w tygodniu zajęcia z języka angielskiego realizowane w ramach programu „Wolski poliglota”
      Zajęcia „Kodowanie na dywanie” rozwijające logiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, umiejętność pracy zespołowej.
      Społeczność szkolna serdecznie dziękuje Radnym oraz Burmistrzowi Dzielnicy Wola za wspieranie działań edukacyjnych dla najmłodszych 6-letnich mieszkańców dzielnicy w naszej szkole podstawowej.