• Rekrutacja 2021/2022

• 22.02.2021 15:25
          • Na stronie Biura Edukacji opublikowane zostały:
            - Zasady rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez m.st. Warszawę na rok szkolny 2021/2022.
          • Harmonogram i kryteria

• 21.01.2021 10:45
          • Poniżej przedstawiamy harmonogram oraz kryteria rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.
          • Wirtualny spacer po szkole

• 19.01.2021 15:00
          • Zapraszamy na wirtualny spacer po naszej szkole. Szczególnie polecamy tym, którzy nie mogą nas odwiedzić podczas trwających dni otwartych.
          • Informacje dla rodziców

• 12.01.2021 21:36
          • Drodzy Rodzice, Kochane Dzieci. Zapewne zastanawiacie się jak wygląda dzień w zerówce w naszej szkole? Co ciekawego Was czeka? Uchylamy rąbka tajemnicy i zapraszamy na krótką prezentację.
          • Wolski bon edukacyjny

• 12.01.2021 21:47
          • Dzielnica Wola przygotowała specjalną ofertę edukacyjną dla dzieci, które od nowego roku szkolnego rozpoczną naukę w „zerówkach”. Ma on na celu wsparcie realizacji podstawy programowej, zapewnić sześciolatkom dodatkowe zajęcia edukacyjne, zdrowy posiłek, a także komplet materiałów plastycznych i papierniczych.
            Zobaczcie, jak wygląda realizacja bonu w naszej szkole.
      • "Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na 2021 rok rozpocznie się na przełomie lutego i marca, a już w styczniu dzieci i rodzice będą mogli odwiedzić wolskie zerówki i zapoznać się z ich ofertą edukacyjną. Na sześciolatków czeka szeroki wybór zajęć łączących naukę, zabawę i twórczą aktywność" czytamy w komunikacie na stronie wolskiego urzędu.

Już za chwilę rodzice będą podejmowali decyzję, gdzie 1 września ich dzieci rozpoczną rok przedszkolnej edukacji. Na Woli w każdej szkole podstawowej działa nowoczesna, bezpieczna i przyjazna dla sześciolatków zerówka. Każda z dziewiętnastu placówek zapewnia dzieciom wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, doskonale wyposażone sale dydaktyczne i certyfikowane place zabaw.

– Nasze zerówki to miejsca dla dzieci i rodziców poszukujących na Woli szkół pielęgnujących kreatywność, wyobraźnię, a przede wszystkim indywidualne podejście i przyjazne, sprzyjające rozwojowi środowisko. Najmłodsi uczniowie objęci są pomocą psychologiczno-pedagogiczną, a zerówki przygotowały dla nich ofertę zajęć dodatkowych, czyli bon sześciolatka – mówi Grażyna Orzechowska-Mikulska, zastępczyni burmistrza.

W ramach bonu sześciolatka wolskie szkoły zapewniają:
        • 2 razy w tygodniu – zajęcia z języka angielskiego w ramach programu „Wolski poliglota”,
        • 2 razy w tygodniu – zajęcia rytmiki lub gimnastyki korekcyjnej,
        • raz w tygodniu – „Matematyka nietrudna dla smyka”,
        • raz w tygodniu – zajęcia wspierające kreatywność, np. robotyka, szachy,
        • raz w semestrze, w ramach edukacji kulturalnej – wyjścia do kina, teatru lub muzeum,
        • w okresie zimowym –  program dożywiania każdego dziecka „Zdrowa kanapka”,
        • komplet materiałów plastycznych i artykułów papierniczych dla wszystkich grup sześciolatków na początku roku szkolnego.
        Informacje o zasadach i harmonogramie rekrutacji będą dostępne na: www.edukacja.warszawa.pl

Którą szkołę wybrać – poradnictwo
        Specjaliści z  wolskich paradni psychologiczno-pedagogicznych będą odpowiadać na pytania i wątpliwości rodziców w czasie bezpłatnych konsultacji:
        Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych nr 1, ul. Zawiszy 13
        Telefon informacyjno-konsultacyjny: 515 070 858